Noorte purjetajate paadid Hiiumaa Spordikooli
MTÜ Hiidlaste Koostöökogu kaudu sai Hiiumaa Vallavalitsus 2022.aasta alguses PRIA Leader-projektitoetuse Külaarenduse ja kogukonnateenuste meetme raames Hiiumaa Spordikoolile paatide soetamiseks.

Toetuse summas 37 481.39 eurot saime kokku 8 täiskomplektse paadi ostmiseks ja nende Hiiumaale toomiseks. Projekti omaosalus on 4164.60 eurot.

Paatideks on neli Optimist paati ja neli Laser 4.7 paati koos katete ja kärudega.

Paatide ostmise eesmärgiks on purjetamise jätkusuutlikkuse tagamine ja noorte võistlustel osalemine.

Vastavalt Hiiumaa Vallavalitsuse, Hiiumaa Spordikooli ja Jahtklubi Dago vahelisele kokkuleppele hoiustatakse ja hooldatakse paate Kärdla sadamas JK Dago kasutada olevates valla ruumides.

Paadid jõudsid Hiiumaale Kärdlasse 11.aprillil ning on maikuu lõpus juba kasutusel Spordikooli purjetamistreeningutel. Esimesed võistlused uute paatidega on Saaremaa Merispordi Seltsi regatt 27.-29.mail, mis on ühtlasi ka Eesti Karikavõistluste etapp.

Hiiumaa esindusstaadioni sportlaste tingimuste parandamine

Hiidlaste Koostöökogu hindamiskomisjon toetas Kärdla staadionile riietusruumide ja treeneritele-kohtunikele ning teenindavale personalile parkimiskohtade rajamist. Programmiks Leader meede ning kivitööd tegi: Solar Projekt OÜ ning riietusruumid Ramirent.

Projekti kogumaksumus: 20 640€, millest omaosalus 8 256€.

Hiiumaa vallavalitsus toetas projekti omaosaluse katmist summas 6 672€ ning ülejäänud osa kaeti meie tublide toetajate kaasabil, kelleks on aastaid olnud Coop Hiiumaa, Jalajälg AS ja Sportland Eesti AS.