Spordarstid kontrollisid ligi 80 noorsportlast

Spordimeditsiini SA arstid testisid ja kontrollisid novembri alguses kolmel päeval ja sellel nädalal kolmel päeval meie vanemaid ja aktiivsemaid noori sportlasi siinsamas kohapeal, Hiiumaa Spordikeskuses.

 Spordikooli 260st õpilast pääsesid seekordsesse Hiiumaal korraldatavasse kontrolli ligi 80. Noored valiti treenerite ettepanekul: vanemad ja rohkem võistlustel osalevad. 

Noored said kontrollist treenerile esitamiseks kaasa tõendi, reeglina tekstiga  "Tervena sportimisele vastunäidustusi ei ole. Kontroll 1x aastas.” Testimise täpsemad andmed saadetakse ainult lapsevanemale, kuid need tulemused on treenerile olulised noore seisundiga paremaks arvestamiseks. Oleks hea, kui treeneri palvel saadate uuringute tulemused ka temale.

8.-10.jaanuari jooksul käinutele saadetakse tulemused umbes nädala jooksul. 

Arstide poolt suured tänud kõigile noortele ja nende vanematele – noored olid õigel ajal kohal ja ette valmistunud, nii et kõik tegevused sujusid! Ollakse rõõmsalt valmis ka järgmisel korral (umbes aasta pärast) uuesti Hiiumaale tulema. Tänan selle eest ka omalt poolt kõiki asjaosalisi!

~180 last ja noort jäi kohapeal testimata. Juhul kui te teate, et teie laps spordib oluliselt rohkem kui 6 akadeemist tundi nädalas ning teile tundub, et tervise poolest vajab laps kontrolli, siis soovitan kõigepealt pöörduda perearsti poole.

Lähim spordimeditsiinilisi kontrolle teostav keskus on Haapsalus ning kontrolli saab pöörduda ka iga sportlane ise https://www.kliinikum.ee/noorsportlasele/projektis-osalevad-asutused

Rohkem saab noorsportlaste tervisekontrollist lugeda https://www.kliinikum.ee/noorsportlasele/
http://www.sportmed.ee/teenused/uuringud/noorte-terviseuuring/terviseuuringu-juhis/ 

Elo Saue
Hiiumaa Spordikooli direktor

Eelmine
Koolivaheajaks iseseisev liikumine
Järgmine
Koolivaheaja spordilaager 1.-4.klassile

Lisa kommentaar

Email again: